19.10.2015

Znajdź 10 różnic między obrazkami


Może nie będzie to i zbyt trudne 
Emotikon smile

 
.. jednak gdy weźmie się pod uwagę fakt, że oba przedstawione wyobrażenia dzieli ponad 800 lat to sytuacja wygląda już zgoła inaczej.

Ludzie nie tylko od tysiącleci opowiadali o wielkich, gadzich istotach jak smoki czy dinozaury, ale już od czasów starożytnych pozostawiali nam ich "zdjęcia". Oczywiście, nie są one tej jakości co dzisiejsza fotografia cyfrowa, jednak zarówno pozostawione przez naszych przodków obrazy naskalne, petroglify, jak i rzeźby na rozsianych po całym świecie budowlach niezwykle sugestywnie pokazują, co tak naprawdę chcieli uwiecznić starożytni artyści.Ta kryptozoologiczna zagadka, którą dziś Wam prezentuję, to płaskorzeźba pochodząca ze świątyni Ta Prohm w kambodżańskiej dżungli. Narożniki tego kompleksu świątynnego Khmerów w Angor zdobią ronda z motywami typowymi dla mitologii hinduistycznej oraz buddyzmu. Wśród nich znajduje się właśnie to przedstawienie zwierzęcia o bardzo charakterystycznym wyglądzie: czworonóg o krępym ciele z rzędem płyt na grzbiecie. Wiemy, z historii Ziemi, że tylko jedno stworzenie tak wyglądało. Problem w tym, że wymarło 66 mln lat temu. Skąd artysta żyjący w tamtych czasach wiedział, jak wyglądały stegozaury skoro pierwsze ich skamieniałości odkryto dopiero pod koniec XIX wieku?
Autentyczność samej rzeźby jest bezsporna. Więc sprzeciw archeologów nie dotyczy kwestii jej oryginalności ale tego, że stworzenie które przedstawia nie może dinozaurem.

Czym więc być może? Jakieś pomysły?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz